Jan Štern

Jan Štern

novinář a televizní producent

Vystudoval jsem VŠE a po škole jsem pracoval jako programátor.

Za minulého režimu jsem s přáteli vydával samizdatový časopis Prostor a působil jsem v domácí redakci exilových Listů.

Během revoluce jsem se angažoval v Občanském Fóru, byl jsem předsedou jeho organizační komise, členem Rady OF a byl jsem v lednu 1990 za OF kooptován jako poslanec do Federálního shromáždění. Za OF jsem kandidoval a byl zvolen poslancem ve volebním období 1990-92.

Politiku jsem opustil, bral jsem ji jako revoluční povinnost, a šel jsem pracovat do médií, nejprve jako novinář, později jako producent. Od roku 1994 pracuji jako producent televizních pořadů a seriálů. Mezi moje produkty, které jsem přivedl nebo pomáhal přivést na svět, patří kromě jiných Nadoraz (investigativní pořad), Dvaadvacítka (alternativní zábava), Další prosím, Největší Čech, Uvolněte se, prosím, Všechnopárty, Čtvrtá hvězda (komediální seriál), Bohéma (historický seriál), Zločin v Polné (tv film oceněný Českým lvem), Ztracená duše národa (dokumentární cyklus oceněný cenou Trilobit).  

Do politiky se z médií vracím, protože se domnívám, že spolu s mými kolegy máme jasný a efektivní recept na řešení stávajících problémů naší společnosti a z tohoto důvodu jsme se rozhodli pokusit se změnit svět.  

 

Foto: Oksana Fedorova

Více

Kryštof Kodl

Kryštof Kodl

marketingový manažer
Alois Ullmann

Alois Ullmann

finanční specialista
Kryštof Šámal

Kryštof Šámal

televizní dramaturg
Nikol Šeborová

Nikol Šeborová

členka přípravného výboru